SPA & WELLNESS HİZMETLERİMİZ

Türk Hamamı

Antik çağlardan beri doğumdan ölüme kadar olan süreçte  ruh ve bedenin arınması için şifalı sular ve çamurlar insanlar tarafından kullanılmıştır.

Sanitas SPA Wellness  manevi ve fiziksel arınma geleneği olan Türk hamamını çağın gereksinimlerine uygun bir şekilde modernize etti. Kişiye özel konseptler geliştirerek, wellness dünyasına güçlü bir  detoks ritüeli kazandırdı.

Roma imparatorluğunda özellikle şehir hayatında oldukça önemli bir yeri olan hamamlar; frigidarium (soğukluk), tepidarium (ılılklık) ve Caldarium (sıcaklık) gibi bölümler vardı.Osmanlı imparatorluğu döneminde ise soyunma yeri, ılıklık, sıcaklık ve külhan olmak üzere 4 bölümden oluşmuştur. Sanitas spa wellness olarak keyifli bir gün geçirmek, sosyalleşmek yada kendinize vakit ayırmak için  size eşlik etmekten mutluluk duyarız.

Dünya Çapında bilinen HAMAM RİTUELLERİMİZ;

 • Paşha  Hamam
 • Şehrazat Hamam
 • Sultan Hamam
 • VİP Hamam
Uzakdoğu Masajları

Asya’nın zengin coğrafyasıyla egzotik yaşam alanlarının büyüleyici enerjisi masaj çeşitliliğine de yansımıştır.

 • Thai Masajı 
 • Thai Blend Masaj
 • Japon Shiatsu Masajı  
 • Lomi Lomi Nui Hawai Masajı
 • Bali Masajı
 • Derin Baskı Masajı
 • Refleksoloji Masajı
 • Bambu Masajı
Dünya Masajları

Masaj anlam olarak Yunanca kökenli massein kelimesi ile arapça dokunma anlamına gelen mass kelimesini köken almıştır.Vücuttaki yumuşak dokularda uygulanan çeşitli manipülasyonlar yapılması esasına dayanır.Vücutta  hem psikolojik hem fizyolojik olarak pozitif bir etkiye sahiptir.Özellikle spor yaralanmalarının ve sakatlanmalarının azalması için spor öncesi ve sonrası mutlaka  masaj yaptırılmalıdır.Özellikle vücutta bulunan 2 dolaşım sisteminde yani    kan dolaşımı ve lenf dolaşımını hızlandırarak vücudun pasif hareket etmesini de sağlar.Özellikle dijital dünyanın fazla  etkisinde olan insanlar hareketsiz kalmıştır ve bu hareketsizliğin önüne geçmek için masaj yaptırmak zihin ve bedenin bir bütün halinde olmasına fayda sağlar ve pasif hareket kabiliyeti kazandırır.Dünyada ‘da İsveç Masajı olarak da biline Klasik masaj sinir sistemini uyarma da da pozitif etkisi saptanmıştır.Masajın olumlu etkileri arasında hücre rejenerasyonunu sağlamak, hücrelerin beslenmesini arttırmak,sebum üretimini arttırma,üre ve diğer atık maddelerin atılımını hızlandırmak,enfeksiyonlara karşı direnç arttıran,parasemptematik sinir sisteminin aktivitesini hızlandırmak gibi birçok etkisi vardır.

 

 • Lenf Drenaj Masajı
 • La stone Therapi
 • Bambu Masajı
 • Refleksoloji
 • La Stone Therapy (Volkanik Taş Masajı)
 • Selülit Masajı
Cilt Bakımı

Cilt bakımı, cilt bütünlüğünü destekleyen, görünümünü iyileştiren ve cilt koşullarını hafifleten uygulamalar dizisidir. Herkes farklı cilt yapılarına sahiptir. Cilt yapısını tanıyıp eksikleri gidermek adına bakım yapmak oldukça önemlidir. Böylece daha sağlıklı görünen, aydınlık ciltlere sahip olunabilir. Cildin eksiklerini görmemek, cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmak akne, yara vb. farklı cilt sorunlarının oluşmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle doğru cilt bakımı yapmak son derece önemlidir.

Sağlıklı ve güzel bir cilt için elbette sadece kozmetik kullanımı yetmez. Cilt bakımı bir bütündür ve cildi içeriden de güzel şekilde beslemek gerekir. Çünkü yediğiniz her şey cildinize yansır.

 

Vücut Bakımı

Vücut bakımı, belli ürünlerin kullanılarak vücutta oluşan çatlaklıkların giderilerek sağlıklı bir görünüm kazandırılmasıdır. 

Hem erkekler hemde kadınlar vücut bakımı için gerekli olan serumlar, losyonlar ve kürler yardımı ile gerçekleştirmektedir. Vücut bakımları aynı zamanda farklı ürünlerin bir araya gelmesiyle de kullanılabilir. Losyonlar, kremler vücut bakımı için kullanılanlar arasında sayılabilir. Bu ürünleri kadınlar eczanelerden veya kozmetik mağazalarından temin edebilirler. Ayrıca bitkisel ürünleri evde de hazırlayabilirler. Vücut bakımını haftanın belli günlerinde gerçekleştirdiklerinde vücudun doğal dengesinin kazanmasına ve iyi bir görünüm elde etmesi amaçlanmaktadır.

Fizyoterapi

Fizyoterapi uygulamaları, özellikle baş boyun ağrıları bel ve bacak ağrıları gibi kronik rahatsızlıklarda veya akut oluşan ağrı ve yaralanmalarda tedavi destekleyici uygulamalardır. Mevcut bel, boyun, sırt ağrılarının da kronikleşmesini engeller. Bazı eklem veya kas hastalıklarının veya ağrı durumunun, hareket ve duruş bozukluklarının ilerlemesini durdurur. Aynı zamanda vücuttaki kas ve eklemlerin fonksiyonlarını artırmaya, ilaç ihtiyacını azaltmaya ve misafirlerimizin yaşam kalitelerini yükseltmeye yardımcı olur.

MANUEL TERAPİ

Manuel Terapi Nedir?

Manuel terapi herhangi bir cihaz ya da makineye kullanmaksızın sadece elle uygulanan bir fizik tedavi şeklidir. Kas spazmı, kas gerginliği ve eklem disfonksiyonunun neden olduğu ağrıları azaltmak için uygulanır. Bazı kas-iskelet yapısında yeterli hareket kabiliyeti ve hareket alanı olmayan eklem rahatsızlıkları olan kişilerin tedavisinde oldukça etkilidir.Eklemlerin hareketliliği artar ve kas gerginliğini azaltır.

MİYOFASYAL GEVŞETME

Miyofasyal gevşetme, kaslara ve çevresindeki fasyaya mekanik uyarı yoluyla bütünsel olarak uygulanan bir manuel terapi yöntemidir.
Bu teknik, vücudun tüm bölgelerinde ağrıya neden olabilecek ve hareketi sınırlayabilecek yumuşak dokuda tetik noktaları, kas gerginliği ve işlev bozuklukları gibi kısıtlamaları serbest bırakmak için tasarlanmıştır. Ağrıyı azaltmada ve hareketliliği artırmada oldukça etkili bir yöntemdir.

Kaslar ve çevresindeki fasyaya mekanik uyarı uygulandığında fasya gevşemesi sağlanır, gerginlik ve düzensiz gerilimler gevşer.

GRASTON TEKNİĞİ

Graston Tekniği, alet destekli yumuşak doku mobilizasyonu olarak bilinen bir manuel tedavi şeklidir. Graston masajı, vücudun farklı bölgeleri için özel olarak tasarlanmış titanyum kaplı metal çubuklar kullanılarak yapılır. Tekniğin amacı skar (yapışık) dokuları açarak ve dolaşımı artırarak yumuşak doku mobilizasyonunu sağlamaktır. Graston masajı, özellikle fasyanın mobilitesini (hareketliliği) arttırmak, kas, tendon ve yumuşak dokuda meydana gelen yırtık veya yaralanmaları tedavi etmek için  tercih edilir.

RECOVERY

Recovery kelimesi; iyileşme, toparlanma ve eski haline dönme anlamlarına gelmektedir.

Hedeflerin doğrultusunda ilerlediğin yoğun antrenman temponda kaslarının recovery sürecini hızlandırmak, hissettiğin ufak ağrıların daha sonraki antrenmanlarında hareketini etkileyecek duruma gelmesine engel olmak, yaralanma riskini minimalize etmek, performans artışını ve devamlılığını desteklemek için sporcular açısından önemli bir rehabilitasyon modalitesidir.

Fizyoterapistin recoverydeki rolü, kasların oksijenizasyonunu arttıracak manuel teknikler ve egzersizleri belirleyip sporcuyu doğru asiste etmektir. Aynı zamanda yoğunluktan dolayı kasın kısalmaya meyilli boyunu uzatmak için germe egzersizleri ve kombine teknikler uygulamaktır. Yoğun dönemlerde kısalan dinlenme süresi kişiye özel recovery programı ile kompanse edilmelidir.

KİNEZYOLOJİK BANTLAMA

Kinezyo Bantlama  uygulamalarının temel modeli kaslara inhibisyon (işlevin engellenmesi) veya fasilitasyon (işlevin kolaylaştırılması) amaçlı uygulamalardır.

Kinezyo bantlamanın etkisi anında hissedilir. Bant etkisi vüctta kaldığı sürece devam eder.

Bant kişinin üzerinde 3 ile 5 gün  arasında  rahatlıkla kalabilir.  Bir iki saat önce uygulanmak şartıyla suya dayanıklıdır. Kişi rahatlıkla vücudunu lif kullanmadan veya ovuşturmadan banyo yapabilir.

Kinezyolojik bantlamanın vücuttaki olumlu etkileri;

Mekanik düzeltme, fasiyal kaydırma, boşluk yaratma, ligaman ve tendon destekleme, fonksiyonel düzeltme, lenf sisteminin ve dolaşımın düzeltilmesidir.

ORTOPEDİK YARALANMALARIN TEDAVİSİ

Ortopedik Fizyoterapi, ortopedik hastalıkların, yaralanmaların tedavisinde, cerrahi sonrası hareket ve fonksiyonları geri kazanılmasında uygulanan yöntemdir. Ortopedik fizyoterapi programı ile amaç, kas ve eklem düzgünlüğünü kazanmak, hastanın fonksiyonel kapasite ve bağımsızlığını en üst düzeye çıkarmak, normal aktivite seviyesini sağlamaktır.

LENFÖDEM

Lenfödemde lenf drenajında yetersizlik olup proteinden zengin hücreler arası sıvı cilt ve cilt altı dokularda birikmektedir. Bu birikim sonucunda lenf akım bozukluğu nedeni ile vücutta bazı bölgelerde şişme oluşur.

Fizyoterapi tekniği ile lenf sıvısının boşaltılması sağlanır. Bu teknik elle uygulanan soft bir masaj uygulaması yapılır. Kompresyon, lenfödem tedavisinin ikinci aşamasıdır. Kompresyon terapisinde bölgeye basınç uygulaması yapılır. Bu sayede bölgenin iyileşmesi hızlandırılmış olur.

Fitness

“Fitness” kelimesinin sözlük anlamı; vücudun sağlıklı ve formda olmasıdır. Sağlıklı ve dinç olmak için düzenli spor yapmak gerekir. Spor yaparken sağlıklı beslenmek de çok önemlidir. Sporun da birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu spor dalları arasında fitness da yer almaktadır. 

Düzenli olarak Fitness yapmak kan dolaşımını hızlandırır aynı zamanda enerji kazanmanızı sağlar. Akciğer kanserini ve diyabeti azaltır. Günlük olarak yapılan fitness, daha esnek ve dengede olmanızı sağlar ve kronik olan baş ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur.

Fitness; kişinin sağlıklı ve formda olmasını sağlayan bir aktivitedir. Egzersizlerin amacı  beslenme ile birlikte beden kütle indeksini uygun değer aralığında tutmak içindir.

Fitness egzersizleri;

 • Enerjinizi yükseltir.
 • Yaşlanmayı geciktirir.
 • Kendinizi sağlıklı hissetmenizi sağlar.
 • Mutluluk hormonu serotonin salgısını arttırır.
 • Kas kuvvetini ve dayanıklılığını arttırır
 • Vücudun esnekliğini arttırır.
 • Kiloyu azaltma koruma veya arttırmak için yapılabilir.
 • Kardiyovasküler hastalık ve tromboz riskini azaltır.
 • Kan yağ ve glikoz düzeylerini düşürür.
 • Psikolojik durumu ve uyku kalitesini düzeltir.
 • Kemik mineral yoğunluğunu arttırır.
 • Bazı kanser tiplerini ve kronik ağrıyı azaltır.

Sanitas SPA ve Wellness olarak tüm şubelerimizde; tedavi destekleyici uygulamalar ve egzersizlerle vücudu beden ve zihin olarak bir bütün haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Ziyaretinizi Planlayınız

Sanitas Spa ayrıcalığına erişmek, vücudunuzu ve zihninizi arındırmak için hemen bizi arayınız.

Dokunuşun Farklılığı

Sanitas Spa hizmetlerinden faydalanıp, dokunuşun farklılığını hissedebilirsiniz.

İletişime Geç

Hızlıca iletişime geçerek, randevunuzu planlayabilir ve bedeninizi arındırabilirsiniz.